Kocaeli Belediyesi
  

İZAYDAŞ Laboratuvarı kalitesi ile güven veriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İZAYDAŞ, bünyesindeki çevre laboratuvarı ile de dikkatleri çekmeye devam ediyor. Piyasa ve işletme analizlerindeki tecrübesiyle ön plana çıkan İZAYDAŞ Laboratuvarı, yüksek donanımı, hizmet kalitesi, uzman personeli, çalışma hızı ve kapsamı ile sektöründe her geçen gün daha fazla ilgi görüyor.

BAĞIMSIZ VE TARAFSIZ

450 metrekarelik bir alan üzerinde 14 uzman personelle hizmet veren İZAYDAŞ Laboratuvarı, art arda kazandığı kapsam genişletme ve yeterlilik belgeleriyle adından daha fazla söz ettirmeye başladı.  ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 Entegre Yönetim Sistemi’yle tam uyum içinde ilerleyen İZAYDAŞ Laboratuvarı, son olarak aldığı ISO 17025 (Laboratuvar Kalite Yönetim Sistemi) Akreditasyon Sertifikasıyla; çalışmalarını bağımsız ve tarafsız bir hizmet anlayışı içinde yürütmenin gururunu yaşıyor.

EK-2’DE ÇOK GÜÇLÜ

İZAYDAŞ Laboratuvarı’nın en güçlü olduğu alanlardan biri EK-2 analizleri. Atıkların Düzenli Depolanmasına Dair Yönetmelik’in depolama için şart koştuğu bu analizlerle atıkların hangi sınıf depolama tesisinde bertaraf edileceği belirleniyor.

Yakma analizlerinde akredite olan tek laboratuvar durumundaki İZAYDAŞ Laboratuvarı’nın güçlü olduğu bir başka alan da, Atık Yağlarının Kontrolü Yönetmeliği’ne göre kategori belirleme analizleri. Atık yağların bertaraf ya da geri kazanım yönteminin tespiti için gerekli olan bu analizler, İZAYDAŞ’ın uzman kadrosu tarafından büyük bir titizlikle yerine getiriliyor.

58’DEN 152’YE

Öte yandan geçirdiği başarılı denetimlerle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nden Çevre Ölçüm ve Analizleri Ön Yeterlilik Belgesi ve Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) Akreditasyon Sertifikası alan İZAYDAŞ Laboratuvarı, akreditasyon kapsamındaki 58 analiz parametresini 152’ye, 4 numune alma parametresini de 12’ye çıkardı. 2009 yılında analiz yapılabilen parametre sayısı 92 iken, 2013 yılında bu rakam 177’ye yükseldi.

NUMUNE ALMA ARACI

İZAYDAŞ Laboratuvarı tecrübe ve birikimlerini sadece analiz hizmetleri ile sınırlandırmıyor. İşletme içinden ve dışından gelen tüm taleplerde de kapsam dâhilinde hizmet veriliyor. Bu amaçla hazırlanan numune alma aracı, her tür talebe yanıt verebilecek özel numune alma alet ve ekipmanları ile 24 saat hazır bulunduruluyor. Aynı zamanda Kalibrasyon ve Deney Laboratuvarları Derneği (TURKLAB) üyesi olan İZAYDAŞ Laboratuvarı, yarınlara daha güçlü bir şekilde hazırlanıyor.

“MÜTEVAZI OLMAYA GEREK YOK”

İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, şirket olarak önemsedikleri, yatırım yaptıkları ve büyümek istedikleri alanlardan birinin de laboratuvar olduğunu söyledi. Saraç, “Bu alanda hem özel bir yere sahip olduğumuzu düşünüyor, hem de daha fazla ön plana çıkmak istiyoruz.

Fazla mütevazı olmaya gerek yok. İZAYDAŞ Çevre Laboratuvarı, bugün için pek çok analizi de gerçekleştirebilen Türkiye’nin en yetkin atık laboratuvarlarından biri halini almıştır. Bu nedenle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bazı eğitimlerde bizim laboratuvarımızı kullanmaktadır” dedi.

ÇALIŞMA ARKADAŞLARINA TEŞEKKÜR

Saraç açıklamasını şöyle sürdürdü: “Mesela ekipmanları sürekli revize ediyoruz. İZAYDAŞ’ın kendi analizlerini de, bedeli karşılığında müşteriye yapılan analizlerle aynı disiplinde gerçekleştiriyoruz. Kalitemize, hızımıza, güvenilir olmaya büyük önem veriyoruz. Belki de en önemlisi çalışanlarımızın tecrübesine her zaman güveniyoruz. Laboratuvarımızın bu seviyeye gelmesinde emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Adres : Alikahya Atatürk Mah. Çarşıbaşı Cad. No.350 İzmit/Kocaeli     Tel : 0 262 316 60 39 / 40     Faks : 0262 316 60 50      E-Posta : laboratuvar@izaydas.com.tr / yeterlilik@izaydas.com.tr
Copyright 2015 Tüm Hakları Saklıdır. İZAYDAŞ